ZA KRÍŽOM

ZA KRÍŽOM

Projekt pod taktovkou dvoch kurátoriek – Lucie Benickej a Ivany Lojan Pástorovej interpretuje púte, kresťanské sviatky a udalosti, misie, ako aj každodenné rituály nasledujúce "kríž" vo vybraných dielach súčasných slovenských dokumentárnych fotografov a v tvorbe významného českého fotografa Jindřicha Štreita.

 

Ojedinelý projekt predstavuje tvorbu staršej a strednej generácie autorov, ktorí sa dlhodobo aktívne podieľajú na rozvoji dokumentárnej tradície slovenskej fotografie (Pavol Breier, Jozef Sedlák, Andrej Bán, Alan Hyža, Jozef Ondzik, Matúš Zajac), ale uvádza aj mladých autorov v súčasnej dokumentárnej fotografii (Boris Németh, Andrej Lojan, Michal Fulier, Laco Maďar).  Výstava je doplnená o elitný dokumentárny projekt významného českého fotografa Jindřicha Štreita Brána nádeje, čo otvára možnosti kultúrneho dialógu a konfrontácie klasickej hodnoty dokumentu s ďalšími interpretáciami v súčasnosti.

 

Výstava je realizovaná v spolupráci s Galériou Jána Koniarka v Trnave a Domom fotografie, o.z. Výstavu sprevádza rovnomenný katalóg z produkcie Domu fotografie, ktorý popri vybraných dielach uvádza profily vybraných autorov. Výstavu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

 

Vystavujúci autori:  Andrej Bán, Pavol Breier, Michal Fulier, Alan Hyža, Andrej Lojan, Laco Maďar, Boris Németh, Jozef Ondzik Jozef Sedlák, Jindřich Štreit, Matúš Zajac. 

 

Kurátorky: Lucia Benická, Ivana Lojan Pástorová

Odborná spolupráca: Jozef Sedlák

Produkčná spolupráca: Lenka Králová - Galéria umelcov Spiša

Grafika:  Vlado Eliáš, Ivana Betková

Produkcia projektu: Dom fotografie, o.z. v spolupráci s Galériou umelcov Spiša – kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja

Publikácia: katalóg Za Krížom s profilmi autorských projektov a esejami, vydavateľ: Dom fotografie.

 

 

www.gjk.sk ǀ www.domfoto.sk

Vernisáž

03.11.2017 o 18.00 hod.


Miesto konania

Synagóga - Centrum súčasného umenia, Halenárska 2, Trnava


Trvanie

03.11.2017 - 14.01.2018Pozvánka (stiahnuť)

Plagát (stiahnuť)

Tlačová správa (stiahnuť)
NEWSLETTER
NOVINKY PRIAMO NA VÁŠ E-MAIL

počítadlo.abz.cz