vytvorené na Slovensku / suvenir Spiš 2020

Predstavujeme vám už 5. ročník projektu, v rámci ktorého súčasní slovenskí umelci vytvárajú moderný umelecký suvenír, vždy inšpirovaný konkrétnym regiónom. Tento rok sme za inšpiračné miesto vybrali Spiš a zázemie pre tvorbu budú mať umelci vďaka Galérii umelcov Spiša v Spišskej Novej Vsi. Počas štyroch dní trvania projektu prinášame aj program pre širokú verejnosť: tvorivé dielne, odborné prezentácie, umenie a dizajn. 

 

Výsledné suveníry, umelecké diela, ktoré prezentujú moderný umelecký pohľad na slovenský suvenír budú dostupné na contemporarysuvenir.sk

 

Umelci a rezidenti: dizajnér písma Samo Čarnoký, dizajnér a keramikár Jakub Liška, dizajnérka a šperkárka Annamaria Mikulík, výtvarníčka a grafička Eva Čarnoká, výtvarníčka Tero Abaffy

 

PROGRAM

 

Štvrtok, 20. 8. 2020

14.00 | Tu sme! Príchod umelcov a dizajnérov do Galérie umelcov Spiša.

14.30 |  V GUS! Komentovaná prehliadka stálych expozícií v GUSke: Terra Gothica - o gotickej ceste v obrazoch s galerijnou pedagogičkou Mgr. Annou Timkovou a Jozef Hanula - výtvarník zo Spiša s historičkou umenia Mgr. Zuzanou Juháziovou. Voľná prehliadka exteriérových expozícií - Záhrada umenia, Galéria pri dufarte a aktuálnych výstav. 

16.30 |  Poď medzi nás! Okrúhly stôl a prezentácia od prizvaných umelcov. Otvorená debata k téme "súčasný suvenír" na Slovensku.

 

___ 

Piatok, 21. 8. 2020

15.00 - 16.00 | Inšpiruj sa umelcom zo Spiša! Slovenská ornamentika, Slovenský ornament. Prednáška o živote a tvorbe slovenského ornamentalistu Štefana Leonarda Kostelníčka, odprezentuje PhDr. Gabriela Čiasnohová.

16.30 - 18.30 | Vytvor si svoj suvenír. Už 5. rok pre vás pripravujeme originálnu dielňu, na ktorej si pod vedením umelcov vytvoríte suvenír inšpirovaný regiónom.

 

Pozývame vás na dielňu HODZINY! Vytvorte si originálne hodiny z dreva, namontujete ciferník a doma zaveste na stenu ako spomienku z regiónu Spiš. Dielne sa uskutočnia v limitovanom počte účastníkov, odporúčame sa vopred zaregistrovať cez web contemporarysuvenir.sk/dielne

 

___ 

Sobota, 22. 8. 2020

9.00 | S umelcami na Gotickej ceste! Vyrážame spred budovy GUS na trip v sprievode odborníkov. Navštívime vybrané miesta, lokality a pikošky regiónu, spoznáme umenie a kultúru. Pre viac info k výletu nám napíšte na info@contemporarysuvenir.sk

 

___ 

Nedeľa, 23. 8. 2020

11.00 - 12.00 | Predstavenie umeleckých návrhov/suvenírov od rezidentov 5. ročníka vytvorené na Slovensku - suvenir Spiš 2020.

 

Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. 

Dátum

23.08.2020


Miesto konania

Galéria umelcov Spiša
Zimná 46, Spišská Nová Ves


Trvanie

20.08.2020 - 23.08.2020Plagát (stiahnuť)

Tlačová správa (stiahnuť)


NEWSLETTER
NOVINKY PRIAMO NA VÁŠ E-MAIL

počítadlo.abz.cz