TVORIVKY / FROTÁŽ

TVORIVKY / FROTÁŽ

O PROJEKTE

Galéria OnLine: nový formát "karanténnej" komunikácie prináša informácie, pre-linky a prekliky na naše videá, fotogalérie o zbierke, umelcoch, výstavách, vybraných dielach, a môžete aj doma tvoriť - prinášame rôzne dielne on-line "naživo" s postupmi a návodmi nielen pre deti. Ponúkame Vám dielne, programy, bez časového obmedzenia, s konkrétnym dátumom štartu: takto sa môžete on-line vrátiť k obľúbenému programu, ktorého koncový dátum - 30. 6. 2020 je pre nás optimistickou vyhliadkou pre možný návrat do normálneho života! 

 

Štartujeme: ŠTVRTOK, 9. 4. 2020 

Na Veľkonočné sviatky sme pre Vás - pre celú rodinku pripravili DIELNE / TVORIVKY O FROTÁŽI k Pôstnym plátnam od Patrika Hábla na aktuálnej výstave Sacrelacrum / Sacral Elementum IV. Výstava deviatich autorov zo Slovenska a Čiech v kurátorskej koncepcii Adama Macka prezentuje sakrálny motív v troch rovinách – tematizuje priestor, definuje individuálnu mytológiu autorov a rekontextualizuje ikonografiu. Viac o výstave a video vizitky autorov si môžete pozrieť na našej stránke v sekcii výstav.

 

ÚLOHA: Inšpiruj sa dielami autora! Vyskúšaj si techniku frotáže - kopírovania reliéfnej štruktúry na papier - pracovný list na stiahnutie. 

Video v rámci galerijnej réžie je krátkym návodom, ako na to! 

 

  

Dátum

09.04.2020


Miesto konania

Galéria umelcov Spiša
Zimná 46, Spišská Nová Ves


Trvanie

09.04.2020 - 30.06.2020Plagát (stiahnuť)


NEWSLETTER
NOVINKY PRIAMO NA VÁŠ E-MAIL

počítadlo.abz.cz