NOC – HUDOBNÝ TÁBOR

19.00 - 20.30

Folk – rockový koncert

 

Folk-rockový koncert odohrá Edo Klena spolu so svojím spoluhráčom zo skupiny Klenoty, Lukášom Valkučákom. Koncert je zároveň prezentáciou najnovšieho albumu Škaredý deň v Chujave. Ten predstavuje originálnu nahrávku speváka a gitaristku Eda Klenu, ktorého hudba presahuje hranice pesničkárskej tvorby a čerpá vplyvy z hard rocku, punku, folku i bluesu a navyše je výdatne podporená Klenovými vtipnými a často sarkastickými textami.

 

Prešovský pesničkár Edo Klena hráva po päťdesiatke viac ako za mladi, jeho skupina Klenoty má rockový šmrnc. Spolu koncertujú, vydávajú albumy a svojím štýlovým presahom oslovujú rôzne generácie fanúšikov. Vrátane mladých metalistov. Ako sám tvrdí, hrajú radostnú folk-rockovú a rock-folkovú hudbu. Sú zameraní na pôvodnú tvorbu, ktorú tvoria jeho autorské piesne.

 

Edo Klena je pesničkár od r. 1986 hrajúci na mnohých podujatiach po celom Československu. Dva samostatné televízne recitály Pesničkári slovenskí 1990 a 1993, recitál Urobme si ticho (r.2000) spolu s kapelou Východ, predtým ako Núdzový východ (r. 2009), Folkfórum prehliadka slovenského folku STV2.

 

Lístky na koncert si v  predpredaji môžete zakúpiť v Galérii umelcov Spiša a tiež v Turistickom informačnom centre Spišská Nová Ves.

Vstupné: € 3 / osoba

 

www.hevhetiafest.sk

 

Dátum

21.05.2016 o 19.00 hod.


Miesto konania

Galéria umelcov Spiša
Zimná 46, Spišská Nová Ves
NEWSLETTER
NOVINKY PRIAMO NA VÁŠ E-MAIL

počítadlo.abz.cz