SAMBAQUI

SAMBAQUI

Od r. 2009 skúsení gitaroví učitelia z hudobnej školy z Joinvillu oživujú hudobné diela domácich autorov z Joinvillu a z regiónu i autorov nemeckého pôvodu s brazílskou produkciou zo zač. 20-tych rokov. Teraz chce skupina Sambaqui prezentovať najviac typický a autentický z brazílskych žánrov - Choro.

Vstupné: € 2 / osoba.


Choro (číta sa šoro) sa označuje aj ako "New Orleansky jazz z Brazílie". Ide o komplexnú populárnu hudobnú formu založenú na improvizácii, ktorá podobne ako jazz a blues v New Orleans, vyrastá z formalizovanej hudobnej štruktúry a mnohých svetových vplyvov. Slovo "choro" v portugalčine doslova znamená plač, čo sa javí ako ironické meno pre hudbu, ktorá je často taká radostná a slávnostná. V skutočnosti sa tento pojem vzťahuje na "plačúce" vlastnosti sólo nástroja.
Hudobne je choro založené na tom, čo poznáme ako samba štýl alebo bossa nova rytmy a hrá sa na gitaru alebo iné strunové nástroje, plus flauta alebo klarinet a perkusie. Choro bol vyvinutý ako takmer čisto inštrumentálny, skôr než vokálny štýl, kvôli čírej láske hudobníkov k hraniu.


Hudobné zoskupenie: 
Alan Pereira - perkusie
Claudenor Fávero – mandolína, gitara
Nicolau Schmidt – 7-strunová gitara
Raimundo Bernardes – perkusie, gitara

 

Ukážky na youtube:

https://www.youtube.com/watch?v=vMWUMLWvD1U
https://www.youtube.com/watch?v=iHoimQj30AQ
https://www.youtube.com/watch?v=0qL_3IDZUUs

Dátum

30.05.2018 o 19.00 hod.


Miesto konania

Galéria umelcov Spiša
Zimná 46, Spišská Nová VesPozvánka (stiahnuť)

Plagát (stiahnuť)

Tlačová správa (stiahnuť)


NEWSLETTER
NOVINKY PRIAMO NA VÁŠ E-MAIL

počítadlo.abz.cz