PO GOTICKEJ CESTE 2 / MOBILNÉ FOTODIELNE DOMU FOTOGRAFIE

Fotodielne sú zamerané na objavovanie „nevideného“ Spiša sú pokračovaním kreatívnych programov Domu fotografie a  realizované v spolupráci s Galériou umelcov Spiša – kultúrnym zariadením Košického samosprávneho kraja.  Jednotlivé dielne sú pomenované podľa autorov stálej expozície galérie Terra Gothica s cieľom vytvoriť netradičné formy dokumentárnej fotografie, experimentu a fotografie krajiny i architektúry v digitálnom médiu. Vzhľadom k tematickej a technickej náročnosti vyžadujú fotodielne účasť skúsených fotografov: budeme hosťovať študentov vysokých škôl zo Slovenska a Poľska.

Projekt je realizovaný vďaka finančnej podpore Fondu na podporu umenia.

 

1.] Dielňa Jozefa Fabiniho / REFLEXIA NEVIDENÉHO - dokument, lektorka: Lena Jakubčáková (TUKE - Košice)

Dokument o ľuďoch, zátišiach a miestach na gotickej ceste s akcentom na "iný životný priestor" v klasickom a subjektívnom dokumente. V rámci výpovedí sú možné konceptuálne presahy.

Max. počet účastníkov: 12.

 

2.] Dielňa Jozefa Majkuta / KRAJINA SPIŠA - hranice interpretácie, lektor: Peter Ančič (VŠVU - Bratislava)

Výtvarná a subjektívna interpretácia krajiny, dobový pohľad aj za hranicami klasického média: fotografia, krátke videá a iné mediálne experimenty s cieľom vystihnúť genius loci. Dielňa zameraná prioritne na prostredia menené v čase.  

Max. počet účastníkov: 12.

 

3.] Dielňa Ľudovíta Csordáka / DIALÓG MÉDIÍ - experiment, lektor: Tomáš AGAT Blonski (ASP - Krakow, PL)

Tvorba výtvarného diela neohraničeného čistým fotografickým médiom, ale naopak schopného otvoriť sa ďalším výtvarným, vizuálnym, aj iným smerom ako napríklad video, interaktívne umenie, inštalácia, "čistá myšlienka" - koncept, hudba alebo poézia. Cielené zapojenie času, priestoru a interaktivity do výslednej práce. 

Max. počet účastníkov: 10.

 

Hostia plenéru / fotografi, lektori:

Tomáš AGAT Blonski (Akadémia výtvarných umení, Krakov - PL), Peter Ančič (VŠVU, Bratislava), Lena Jakubčáková (TUKE, Košice), Pavol Breier (Bratislava), Jerzy Gawel (Krakovské umelecké školy, Krakow - PL), Peter Lančarič (UCM, Trnava).

 

Autorka a kurátorka projektu: Mgr. Lucia Benická.

 

Dátum

17.10.2016


Miesto konania

Galéria umelcov Spiša
Zimná 46, Spišská Nová Ves


Trvanie

17.10.2016 - 21.10.2016Pozvánka (stiahnuť)


NEWSLETTER
NOVINKY PRIAMO NA VÁŠ E-MAIL

počítadlo.abz.cz