PETER SMIK - PROFIL AUTORA

PETER SMIK - PROFIL AUTORA

O PROJEKTE

Galéria OnLine: nový formát "karanténnej" komunikácie prináša informácie, pre-linky a prekliky na naše videá, fotogalérie o zbierke, umelcoch, výstavách, vybraných dielach, a môžete aj doma tvoriť - prinášame rôzne dielne on-line "naživo" s postupmi a návodmi nielen pre deti. Ponúkame Vám dielne, programy, bez časového obmedzenia, s konkrétnym dátumom štartu: takto sa môžete on-line vrátiť k obľúbenému programu, ktorého koncový dátum - 30. 6. 2020 je pre nás optimistickou vyhliadkou pre možný návrat do normálneho života! 

 

Štartujeme: PONDELOK, 6. 4. 2020  

ZO ZBIERKY / PETER SMIK - PROFIL AUTORA. Výtvarník a keramikár Peter Smik zo spišskej Hôrky premieňa materiál ako hlina, kamenina, porcelán, či sklo  rozmanitými spôsobmi na rôzne umelecké objekty. O svojom experimentovaní hovorí: "Keramika je o večnom skúšaní a sklo je alýchmia..." Samostatná výstava Petra Smika bola v našej galérii uvedená v roku 2016. V zbierkovom fonde má galéria 5 autorových plastík; vo funduse spravujeme 21 keramických diel z cyklu Klobúky a Krabice, rovnako ako 30 sŕdc, ktoré dotvárajú exteriérovú Záhradu umenia a Galériu pri Dufarte. Viac o tvorbe a výstave s možnosťou prelistovať katalóg a fotogalériu nájdete v archíve stránky v sekcii výstav.
 

Katalóg za € 6 / ks + poštovné / balné zasielame aj do pohodlia domova, objednajte: sekretariat@gus.sk. Prehľad publikácií galérie v obchode. 

 

 

Dátum

06.04.2020


Miesto konania

Galéria umelcov Spiša
Zimná 46, Spišská Nová Ves


Trvanie

06.04.2020 - 30.06.2020Plagát (stiahnuť)


NEWSLETTER
NOVINKY PRIAMO NA VÁŠ E-MAIL

počítadlo.abz.cz