ORBIS PICTUS / ROZHOVORY O UMENÍ: ZÁHRADA UMENIA - ZELENÁ OÁZA V CENTRE MESTA

ORBIS PICTUS / ROZHOVORY O UMENÍ: ZÁHRADA UMENIA - ZELENÁ OÁZA V CENTRE MESTA

V rámci IX. ročníka iniciatívy Víkend otvorených parkov a záhrad, ktorú na Slovensku zabezpečuje Národný Trust, n. o., s podporou Ministerstva kultúry SR.


Minulosť a budúcnosť stálej sochárskej expozície galérie: Záhrada umenia ako unikátny urbánny priestor v centre mesta.

 

Program:
 Mgr. Lucia Benická, riaditeľka galérie: Sny a realita / optimálna premena.
 Mgr. Mária Šabľová, historička galérie: Príbeh z kameňa / o záhradných plastikách.
 Mgr. art. Ing. Michal Auxt, spoluautor projektu: Modernizácia stálej expozície v exteriéri / hranice možností – umenie v parku. Prezentácia histórie Záhrady umenia a projektu pre revitalizáciu exteriéru v novom architektonicko-výtvarnom riešení levočského štúdia J+J (autori: Ing. arch. M. Janovská, Mgr. art. Ing. Michal Auxt, Bc. M. Beličák).
 
 
V roku 2015 získala Galéria umelcov Spiša podporu z grantovej schémy Ministerstva kultúry SR na realizáciu architektonickej štúdie pre komplexnú úpravu exteriéru ojedinelej "zelenej oázy" za renesančným domom – kultúrnou pamiatkou v centre mesta: výsledkom je návrh na revitalizáciu priestoru ako komunikatívneho a kultúrneho bodu so stálou sochárskou expozíciou, ako aj exteriérovou galériou na mobilné výstavy objektov. Súčasťou štúdie je oživenie priestoru o pódium pre kultúrne podujatia, ako aj oddychovú zónu pre všetky kategórie návštevníkov.
 
 
VEČER V GALÉRII / v čase od 9.00 – 19.30, symbolické vstupné 0,10 €.
Otvorené stále expozície: Jozef Hanula, Terra Gothica, Záhrada umenia a aktuálne výstavy: Symfónia pre 5 zmyslov, Od insity k art brut, Pavel Konečný: Svet outsiderov.

Dátum

07.06.2017 o 17.00 hod.


Miesto konania

Galéria umelcov Spiša
Zimná 46, Spišská Nová VesPozvánka (stiahnuť)

Plagát (stiahnuť)

Tlačová správa (stiahnuť)


NEWSLETTER
NOVINKY PRIAMO NA VÁŠ E-MAIL

počítadlo.abz.cz