ORBIS PICTUS / ROZHOVORY O UMENÍ - BIEDERMEIER VERSUS C+S

ORBIS PICTUS / ROZHOVORY O UMENÍ -
BIEDERMEIER VERSUS C+S

Hostia: Jozef Ridilla / Viktor Šefčík / František Turcsányi / Edita Vološčuková

 

Komentovaná prehliadka a beseda k aktuálnej výstave Biedermeier C+S / kurátorské potulky minulosťou aj prítomnosťou sprevádza Mgr. Jozef Ridilla, kurátor projektu zo Šarišskej galérie a prizvaní hostia – autori výstavy. Vstup: voľný. 

 

S podtitulom „Tradícia je ilúziou večnosti“ je výstava konfrontáciou vybraných predmetov z obdobia biedermeieru s dielami 11 súčasných umelcov voľného Spolku C+S, inšpirovaných rôznymi aspektmi tohto obdobia. „Biedermeier nie je len výtvarným slohom. Je to, tak ako kultúra, komplexný pojem zahŕňajúci i ozveny sociálneho, ekonomického a politického diania vo vedomí spoločnosti a jej postavenie na prelome vekov, kedy sa starý feudálny svet postupne prebúdza do novej éry priemyslu a občianskych slobôd. Výstava ukazuje, do akej miery súdobá spoločnosť považuje biedermeierovské ‚vrenie pod pokrievkou‘ za živé a aktuálne.“ Mgr. Jozef Ridilla, kurátor projektu.

 

Cyklus stretnutí s umením reflektuje aktuálne výstavy a prezentuje výtvarníkov zo zbierky i z prezentačných činností. Výstava Biedermeier C+S je súčasťou cyklu galerijných výstav TÉMA v r. 2018. Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

 

 

GALERIJNÁ STREDA ǁ V čase od 9.00 – 19.00

  • Otvorené STÁLE EXPOZÍCIE: Jozef Hanula, Terra Gothica a aktuálne výstavy: Biedermeier C+S, Bienále maľby VI. Abstrakcia / Metóda a  metafora, Soody Sharifi: Maxiatúry / Moslimské tínedžerky.
  • HALIERIK ǁ Výpredaj katalógov. Od rána do večera – ponuka katalógov, brožúr, magnetiek a materiálov. 

Dátum

23.05.2018 o 17.00 hod.


Miesto konania

Galéria umelcov Spiša
Zimná 46, Spišská Nová VesPozvánka (stiahnuť)

Plagát (stiahnuť)


NEWSLETTER
NOVINKY PRIAMO NA VÁŠ E-MAIL

počítadlo.abz.cz