ORBIS PICTUS / ROZHOVORY NIELEN O UMENÍ

Projekt galérie ORBIS PICTUS je cielene zameraný na medziodborové kultúrne podujatia, nadväzujúce na doterajšiu programovú činnosť galérie s cieľom prekročiť limitovaný rámec výtvarného umenia, pričom dochádza k vzájomnej interakcii umení a k jeho chápaniu v širších súvislostiach. Zámerom projektu je sprístupnenie vybraných umeleckých žánrov pre rôzne cieľové skupiny a vekové kategórie.

 

Koncoročné podujatie vo štvrtok, 17. 12. 2015 ponúka bohatú škálu programov a je zároveň poďakovaním všetkým priaznivcom galérie za uplynulý rok.  V čase 17.00 do 19.30 budú sprístupnené všetky galerijné expozície v rámci Večera v galérii.

 

Od 17.00 začne maratón podujatí s domácimi, aj prizvanými hosťami:

VIANOČNÉ KOLEDY | Hudba v podaní žiakov a pedagógov Základnej umeleckej školy v Spišskej Novej Vsi.

KRÁTKY VIZUÁLNY SPRIEVODCA GALERIJNOU GALAXIOU | Galériu umelcov Spiša v roku 2015 uvádza Mgr. Lucia Benická, riaditeľka.

GALERIJNÉ ZBIERKY V KALENDÁROCH MESTA SPIŠSKÁ NOVÁ VES | So zástupcami Mesta Spišská Nová Ves krstíme nový Kalendár 2016 zo zbierok galérie – diela Jozefa Hanulu a uvádzame sprievodnú slide-show kalendárov Mesta Spišská Nová Ves za roky 2015 a 2016 z našich zbierok.

KRIŽOVATKY S EMÍRE KHIDAYER: Blízky Východ blízky Východu? V programe nadväzujeme na podujatie galérie z mája, 2015 – "Križovatky", ktorého cieľom je spájať zdanlivo nezlúčiteľné kultúry.

Beseda s hosťom večera – Emíre Khidayer má podtitul: "Vianočné rozhovory o arabskom svete: V čom sme rovnakí a v čom iní? O sviatkoch, viere a mentalite."

 

Emíre Khidayer (*1971) bola prvou ženou v slovenskej diplomacii pre oblasť Blízkeho východu a pracovala v nej desať rokov. Ako diplomatka pôsobila v Egypte, Kuvajte, Iraku. Po ukončení   diplomatickej kariéry vstúpila do sveta biznisu, bola konateľkou GCWare Middle East v Dubai Internet City. Mama je Slovenka, otec bol z Iraku. Vyštudovala arabistiku. Svoje skúsenosti, vedomosti a zážitky zo života a návštev v krajinách Blízkeho východu vložila do knižných publikácií “Arabský svet – Iná planéta?”, “Príbehy zo Sumhuramu”, “Život po arabsky” a “Dubajské tajomstvá”. V diplomacii pokračuje, tentokrát na multilaterálnej úrovni v rámci Organizácie Spojených národov.

Dátum

17.12.2015 o 17.00 - 19.00 hod.


Miesto konania

Galéria umelcov Spiša
Zimná 46, Spišská Nová VesPozvánka (stiahnuť)

Plagát (stiahnuť)

Tlačová správa (stiahnuť)


NEWSLETTER
NOVINKY PRIAMO NA VÁŠ E-MAIL

počítadlo.abz.cz