KONCERT / Pavol Jakub Ryba & Mirek Linka

KONCERT / Pavol Jakub Ryba & Mirek Linka

Ďalší z koncertov produkcie HEVHETIA - Letný hudobný festival. Tentokrát sa fanúšikovia dobrej hudby  môžu nechať unášať na harmóniách strunového českého dua zloženého z mimoriadne technicky disponovaného basgitaristu Pavla Jakuba Rybu s gitaristom, aranžérom a skladateľom so širokým štýlovým zameraním Mirkom Linkou

 

Pavel Jakub Ryba

Basgitarista Pavel Jakub Ryba patrí medzi popredných českých jazzových hudobníkov. Narodil sa v Kutnej Hore v roku 1961. Jeho rôznorodý repertoár zahŕňa jazz, klasickú hudbu, pop i rock. Skladbám klasického repertoáru dáva P. J. Ryba novú tvár svojím vlastným energickým hudobným štýlom. Zároveň je úspešný aj ako skladateľ.

Už dvadsať rokov je aktívny jazzový hudobník, ktorý si zachováva svoju originálnu hudobnú identitu. Jeho nahrávky a živé vystúpenia získavajú najvyššie hodnotenia v významných jazzových periodikách. Okrem vlastných projektov sa Pavel J. Ryba často objavuje ako hosť na nahrávkach rôznych umelcov.

 

Mirek Linka

Je gitarista, aranžér a skladateľ s veľmi širokým štýlovým záberom. Vyštudoval klasickú gitaru, takže je mu blízka aj výslovne akustická hra. Ľahko sa však pohybuje aj v žánroch akými je blues, jazzový mainstream, fussion alebo funk. Hral, či hrá s osobnosťami a skupinami ako napríklad Freda Goodlett alebo Hiram Bullock, Work, Shop and More, Elena Sonenshine & Jocose Jazz, Irena Budweiserová, Vibe Fantasy. Vystupoval na koncertoch a festivaloch vo viacerých krajiných Európy i mimo starého kontinentu.

Dátum

14.06.2016 o 19.00 hod.


Miesto konania

Galéria umelcov Spiša
Zimná 46, Spišská Nová Ves
NEWSLETTER
NOVINKY PRIAMO NA VÁŠ E-MAIL

počítadlo.abz.cz