ORBIS PICTUS / ROZHOVORY O UMENÍ: NERAST / DEGROWTH

Sprievodné podujatie k výstave Degrowth: Adam Macko & Peter Cábocky. Výstavný projekt skúma vzťahy medzi postminimalistickou maľbou a myšlienkou nerastu tvorbou maloformátových a neambicióznych malieb, či s vedomím stanovovaním si limitov maľby ako odolávania rastu (Peter Cábocky). Výstava tiež približuje opustené telo ako priestor pre afekt v ére telesného „zušľachťovania“ a biochemickej kultivácie (Adam Macko). Viac informácií k výstave

 

Výstava uvedená v rámci dramaturgického cyklu Nové mená – Nové mýty reflektuje možnosti udržateľnej umeleckej práce. Podujatie, realizované v spolupráci so SARAHS SK n.o. a EQQ – priestor interaktívnej kultúry z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.  

 

Večerný diskusný maratón Orbis Pictus / Rozhovory o umení pod názvom Nerast / Degrowth je zároveň symbolickou finisážou rovnomennej výstavy: umožní komentovanú prehliadku projektu a názorovú konfrontáciu o téme nerastu vo výtvarnom umení s autormi Adamom Mackom a Petrom Cábockym a kurátorkou Ivanou Komanickou.

 

PROGRAM 

  • Adam Macko a Peter Cábocky | Prierez tvorbou.
  • Ivana Komanická | Nerast v praktickej tvorbe aj inštitucionálnej prezentácii s možnými perspektívami rozvoja.

 

Vstupné: dobrovoľné.

Dátum

21.10.2021 o 17.00 hod.


Miesto konania

Galéria umelcov Spiša
Zimná 46, Spišská Nová VesPozvánka (stiahnuť)

Plagát (stiahnuť)

Tlačová správa (stiahnuť)


NEWSLETTER
NOVINKY PRIAMO NA VÁŠ E-MAIL

počítadlo.abz.cz