KONCERT V GALÉRII / X-ART: Sound Art Ateliér: Mladí mladým

KONCERT V GALÉRII / X-ART: Sound Art Ateliér: Mladí mladým

Tretí zo série multi-mediálnych a hudobných konfrontácií: Iniciátori Ateliéru soundartu Peter Machajdík a Zbyněk Prokop predstavia výber z tvorby svojich študentov v kombinácii s vlastnou zvukovou performanciou. Kurátor: Peter Machajdík. Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

 

Profily hudobníkov:

Zbyněk Prokop / výtvarník, vysokoškolský pedagóg, hudobník. Narodil sa v roku 1962 v Košiciach. Absolvoval štúdium na Akadémii výtvarných umení v Prahe. Zbyněk Prokop je spoluzakladateľom Fakulty umení Technickej univerzity v Košiciach, kde od roku 1999 pôsobí ako vysokoškolský pedagóg v Ateliéri grafiky a experimentálnej tvorby na Katedre výtvarných umení a intermédií. Zúčastnil sa mnohých samostatných a skupinových výstav doma i v zahraničí. V rámci OZ Deväť organizuje multimediálne festivaly, workshopy, tvorivé pobyty, koncerty, prednášky, besedy spojené s výstavami a odborné fóra v Levoči (www.levocskeforum.sk). Od roku 2010 ako štatutárny zástupca OZ Deväť spoluorganizuje mnohé multimediálne podujatia a soundartové predstavenia.     

 

Peter Machajdík / slovenský skladateľ, hudobník, organizátor multimediálnych projektov. Narodil sa v roku 1961 v Bratislave. Študoval na Národohospodárskej fakulte Vysokej školy ekonomickej v Bratislave. Peter Machajdík žije od roku 1992 v Berlíne, kde pedagogicky pôsobí na súkromnej hudobnej škole Viva la Musica a na Fakulte umení Technickej univerzity v Košiciach vedie Ateliér zvukového umenia. Je členom SOZA a GEMA. Jeho tvorba je prezentovaná v rámci mnohých významných medzinárodných festivalov. Podľa údajov GEMA patrí Peter Machajdík k najhranejším žijúcim slovenským skladateľom v zahraničí. Je aktívny i v oblasti multimediálnych projektov, radio-artu a sound-artu. Spolupracuje s choreografmi, tanečníkmi, výtvarnými umelcami a komponuje hudbu k filmom a pre divadlo. Link: http://machajdik.weebly.com/

 

 

Hudobný program: 

Názov: Sound Art: Mladí mladým

Autori hudby: Peter Machajdík a Zbyněk Prokop 

V roku 2015 vznikol na pôde Fakulty umení Technickej univerzity v Košiciach (TUKE) nový otvorený ateliér zameraný na zvukové umenie, tzv. soundart. Zahraničné umelecké akadémie ho majú ako súčasť študijného programu už dlhšie, na Slovensku sa však takáto možnosť objavila po prvýkrát. Študenti Fakulty umení TUKE sa od roku 2015/2016 môžu venovať vnímaniu zvuku v priestore, zvukovým inštaláciám a skulptúram, prípadne vytvárať zvukové prostredia, tzv. soundscapes. Tie boli úspešne a so záujmom generačných vrstovníkov prezentované na podujatiach soundartu ako aj na sociálnych sieťach.

 

_____________

 

ONLINE KONCERT / STREAM odvysielaný 22. 5. 2021 v čase 19.00 - 20.00

 

 

Dátum

31.05.2021 o 19.00 hod.


Miesto konania

Galéria umelcov Spiša
Zimná 46, Spišská Nová Ves


Trvanie

22.05.2021 - 31.05.2021Pozvánka (stiahnuť)

Plagát (stiahnuť)

Tlačová správa (stiahnuť)


NEWSLETTER
NOVINKY PRIAMO NA VÁŠ E-MAIL

počítadlo.abz.cz