KONCERT V GALÉRII / X-ART: Petra Fornayová - Siedmy deň

KONCERT V GALÉRII / X-ART: Petra Fornayová - Siedmy deň

Štvrtý zo série multi-mediálnych a hudobných konfrontácií: Hudobno-tanečná performancia špičkovej slovenskej choreografky a tanečníčky Petry Fornayovej. Kurátor: Peter Machajdík. Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

 

Profil interpreta:

Petra Fornayová / režisérka, choreografka, interpretka, herečka a publicistka. Narodila sa v roku 1972 v Bratislave. Absolvovala štúdium práva na Univerzite Komenského v Bratislave a tanca na Vysokej škole múzických umení v Bratislave. Petra Fornayová je režisérka, choreografka, interpretka, riaditeľka Nu Dance Festu, organizátorka autorských produkcií, učiteľka i publicistka, necíti však žiadnu rozpoltenosť, pretože menovateľom všetkého je jediné – pohybové divadlo a súčasný tanec. Venuje sa súčasnému tancu a prepájaniu rôznych javiskových žánrov. Pôsobila v Nemecku, Holandsku a Francúzsku. Predstavenia, na ktorých sa podieľala, boli uvedené na festivaloch: Festival d´Otoño (Madrid), MediaWave (Györ) či Tanec Praha. Link: www.petra-fornayova.sk

 

Tanečný program:

Koncept, interpretácia, výber textov: Petra Fornayová

Použitá hudba: Martin Burlas_Záznam siedmeho dňa, interpretácia VENI ACADEMY

Výber textov z diela: Platón_Listy / Siedmy list

Video, strih, zvuk: Ambróz Šulej

Za pomoc ďakujeme: Iveta Konýčková, Adam Hanuljak, Žofia Dvořáková, Peter Šulej

Vytvorenie diela z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

 

Martin Burlas skomponoval skladbu Záznam siedmeho dňa ako reakciu na nelichotivú politickú situáciu v deväťdesiatych rokoch. Platónove texty reagovali na krízu vlády v Syrakúzach v 4. storočí pred n.l. Predstavenie Siedmy deň je tvorené v čase, keď opäť prežívame krízu, a nielen politickú. Siedmy deň je symbolom pre výdych, opustenie, ukončenie cyklu. Je to hraničný deň, ktorý predznamenáva nový týždeň, napriek pokoju je v ňom však obsiahnuté napätie očakávaného začiatku. 

 

_____________

 

ONLINE KONCERT / STREAM odvysielaný 23. 5. 2021 v čase 16.00 - 17.00

Dátum

31.05.2021 o 16.00 hod.


Miesto konania

Galéria umelcov Spiša
Zimná 46, Spišská Nová Ves


Trvanie

23.05.2021 - 31.05.2021Pozvánka (stiahnuť)

Plagát (stiahnuť)

Tlačová správa (stiahnuť)


NEWSLETTER
NOVINKY PRIAMO NA VÁŠ E-MAIL

počítadlo.abz.cz