NO BORDERS PHOTOGRAPHY EXHIBITION AWARD /

Medzinárodná súťaž pre začínajúcich umelcov z Poľska, Slovenska, Česka, Maďarska a Ukrajiny 

www.nobordersaward.eu

 

Galéria umelcov Spiša pokračuje v októbri v medzinárodnej spolupráci v rámci projektu No Borders – Photo Award, ktorý zastrešuje poľská organizácia Fundacja Centrum Fotografii. Projekt je financovaný prostredníctvom Vyšehradských grantov z Medzinárodného vyšehradského fondu a vrcholí 9. ročníkom medzinárodného festivalu fotografie Foto Art Festival v Bielsko-Bialej (8. – 24. 10. 2021).

 

Pozývame nadšencov a fotografov, ktorí sú na začiatku svojej profesionálnej cesty, aby sa stali súčasťou vizuálneho diskurzu o "susedstve" v nových post-pandemických časoch a to prostredníctvom realizácie exteriérových putovných výstav, ktorými navštívia krajiny Vyšehradskej skupiny (V4).

 

Súťaž bude prebiehať po dobu vyše štyroch mesiacoch a stane sa pre participantov skvelou vzdelávaciou skúsenosťou. Snahou projektu je zjednotiť ľudí prostredníctvom fotografie (bez hraníc), vybudovať spoluprácu medzi inštitúciami a krajinami a poukázať na kultúrne rozdiely, ako na našu silnú stránku. Súčasťou súťaže bude množstvo vzdelávacích aktivít: meetingy, workshopy, kontroly portfólia a v závere účasť na kolektívnej výstave. 

 

Hlavnou cenou, ktorú udeľuje medzinárodná porota počas FotoArtFestival-u, bude realizácia samostatnej výstavy, vrátane vydania katalógu.Ostatní finalisti budú participantmi Open Air Traveling Exhibition, ktorá sa bude konať počas FotoArtFestivalu a následne v krajinách partnerov projektu v roku 2022. Medzi ďalšie ocenenia patrí účasť na sérii workshopov, recenziách portfólií, stretnutiach, výstavách a katalógoch v online a offline formáte. Víťazné práce budú rovnako vystavené počas FotoArtFestival-u v Bielsko-Biała (Poľsko) v októbri 2021.

  

Súťaže sa môžu zúčastniť obyvatelia Poľska, Česka, Slovenska, Maďarska alebo Ukrajiny vo veku od 16 do 35 rokov, a to zaslaním súťažného príspevku prostredníctvom webovej stránky: www.nobordersaward.eu

Prihlášky budú akceptované v nasledujúcich kategóriách: Portrét, Krajina, Pouličné fotografie, Umenie, Dokumenty a Fotografie. 

 

OTVORENÉ VÝZVY

 

1. Výzva DEADLINE / do 17. 6. 2021

Účasť na workshopov Paper Beats Rock (online workshopy vedené umelcami z partnerských krajín). Odkaz na udalosť na Facebooku: https://fb.me/e/MJARDepP

Akceptácia prihlášok do 17. júna 2021. Prihlasovací formulár

 

2. Výzva DEADLINE / do 30. 9. 2021

Participácia na kolektívnej výstave. Výhra Hlavnej ceny. Prehľad a kontrola portfólií. Prezentácie súťažnej práce v katalógu.

Akceptácia prihlášok do 30. septembra 2021. Prihlasovací formulár

 

Vďaka grantu Vyšehradského fondu sú všetky podujatia projektu "Bez hraníc - No border" pre účastníkov bezplatné. Projekt je spolufinancovaný vládami Českej republiky, Maďarska, Poľska a Slovenska prostredníctvom Vyšehradských grantov z Medzinárodného vyšehradského fondu. Poslaním fondu je propagácia myšlienok udržateľnej regionálnej spolupráce v strednej Európe.

 

PROGRAM

 

NA STIAHNUTIE - Tlačová správa a program

 

_________

 

Hlavný organizátor projektu: 

Foundation Center of Photography (PL)

 

 

Sponzor projektu:

International Visegrad Fund

 

 

Partneri:

  1. Paper Beats Rock Foundation (PL) 
  2. Wonderland Foundation (HU)
  3. Culture F-M (Czech Republic) 
  4. Galéria umelcov Spiša (SK)
  5. FotoMaster School (Ukraine)

 

NEWSLETTER
NOVINKY PRIAMO NA VÁŠ E-MAIL

počítadlo.abz.cz