AKVIZÍCIE 2019

 

 

V rámci akvizičnej činnosti v r. 2019 sa galéria zamerala na súčasný vývoj umenia na Slovensku. Vďaka podpore Fondu na podporu umenia a Košického samosprávneho kraja galéria získala v r. 2019 spolu 43 diel v celkovej hodnote 21 860 €. Zbierkotvorná činnosť vychádza z odbornej akvizičnej koncepcie, vďaka ktorej GUS disponuje k 31. 12. 2019 zbierkovým fondom s 2364 umeleckými dielami.

 

  • darom 12 diel (autori: Paulína Halasová, Martin Mlynarič, Vladimíra Weiss, Ivan Novotný, Alan Hyža)
  • 31 diel kúpou (autori: Miroslav Trubač, Paulína Halasová, Martin Mlynarič, Ladislav Kacvinský, Vladimíra Weiss, Pavol Breier, Peter Župník)

 

Košický samosprávny kraj podporil kúpu 30 diel od 7 autorov (Miroslav Trubač, Paulína Halasová, Martin Mlynarič, Ladislav Kacvinský, Vladimíra Weiss, Pavol Breier, Peter Župník).

 

Akvizíciu podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia. V rámci tejto grantovej podpory bolo zakúpené dielo Miroslava Trubača: Judáš. Komorná plastika zobrazuje mužský svet, je odvolaním sa na kresťanské motívy, odkazuje na časté zlyhania človeka a bezvýchodiskový stav, kedy už nevie nájsť riešenie problému, práve preto má postava Judáša slučku okolo krku.

 

 

NEWSLETTER
NOVINKY PRIAMO NA VÁŠ E-MAIL

počítadlo.abz.cz